гейминг Sofia Game Night 2020

SGN 2020 © Студио пункт

Сб, 24.10.2020

София

Трето издание на фестивала за гейминг

Sofia Game Night ще има и тази година! Отново ви очакват компютърни и настолни игри, експерименти, приключения, изкуство, събития за деца, градски предизвикателства и други.

В реда на новото нормално събитията ще са с ограничен достъп и предварително записване. И ние минаваме в хибриден режим между он- и офлайн, за да предложим двойна доза гейминг приключения за всички в София и не само.

Партньори в третото издание на Нощта на игрите са: Sofia Board Game Weekend, ACT Фестивал за свободен театър, British Council Bulgaria, Scarlet Envelope, Студентско общество за компютърно изкуство SCAS и агенция TDB Play.
 

СЪБИТИЯ В ГЬОТЕ-ИНСТИТУТ


1. return void;
Онлайн изложба с куратор Дамиан Т. Дживис
галерия „Галерия“ гостува на Гьоте-институт
16:00-23:00
Повече информация

2. Quarantäne 13
Дигитална изложба на Quarantäne Artist Collective в Minetest
Галерия на Гьоте-институт
16:00-23:00
Повече информация

3. Сериозни игри: геймификация в образованието (Change the game in the education with gamification)
Семинар
Библиотека
16:00-17:00
Записване

4. LEGO® Serious Play®
Уъркшоп
Библиотека
17:30-19:30
Записване

5. Между театъра и компютърните игри.
Разговор с Ласе Марбург и Ив Регенас от Machina Ex (Германия), модератор: Даниела Попова
Голяма зала + стрийминг
18:30-19:30
Без предварително записване
В партньорство между Sofia Game Night и АСТ - фестивал за свободен театър
 
6. Геймификацията като художествено изразно средство
Пърформанс-лекция на Антони Райжеков
Голяма зала + стрийминг
19:30-20:30
Без предварително записване
В партньорство между Sofia Game Night и АСТ - фестивал за свободен театър

7. Show Your Shit Friday (SYSF)
Представяне на SpellPunk VR и Marko: Beyond Brave.
Голяма зала + стрийминг във фоайе 2. етаж
21:00-22:00
Без предварително записване
Повече информация

 

ОНЛАЙН ПРОГРАМА

1. SGN STREAM ALL DAY (на FB страницата на SGN)
11:00-15:00 - Games Made in BG stream
16:00-17:00 - Официално откриване и гайд тур в Minecraft София
18:00-19:00 - Inside Joke Stand-up Comedy
 
2. Дигитална изложба „Quarantane 13“ на Quarantane Artisit Collective в Minetest и онлайн пърформанси и срещи с художниците

3. Онлайн турнир по белот в Belot.BG
Турнир по Белот
Belot.BG
17:00-21:00
Предварително записване

4. Homecoming - театрална игра на живо от вкъщи
2 представления от 13:00 и от 21:00 ч., част от програмата на фестивала АСТ за свободен театър
Повече информация и билети

5. Уикипедиански редактон - Gaming и игри
Онлайн редактон
Продължителност: 1 седмица с официален старт в рамките на SGN

 

КОМПЮТЪРНИ ИГРИ, AR, VR


1. VR преживявания
VR Ескейп стая, VR игри
VRooms, София, ул. “Княз Борис I” 195
10:00-22:00
Записване
Повече информация

2. Вечер на отворените врати в AVATAR VR
AVATAR VR CLUB Game Room, ул. “Цар Самуил” 50
16:00-22:00
Повече информация и записване

3. Семинар Serious Games за компютърни и настолни игри
Национален студентски дом (пл. „Народно събрание“ 10)
15:00-16:00 Маргарит Ралев (Основател и старши дизайнер на GEMJI.com the Magnetic Multigame System)
16:00-17:00 Как да направим една сериозна игра? Кристиян Йочев
17:00-18:00 Сериозни игри в младежкото неформално образование? Росен Петков
В сътрудничество с фестивала Computer Space.
Повече информация и записване

4. PlayHub Game Night
Турнир по електронни спортове и freeplay racing
PlayHub: Next Level (бул. “Черни връх” 44)
17:00-22:00
Капацитет: 32 участници за турнир по Fifa, 16 - за турнир по UFC и 20 - за Gran Turismo freeplay
Записване


 

НАСТОЛНИ И АНАЛОГОВИ ИГРИ


1. Игри за незрящи и презентация на Маргарит Ралев // социални теми
Унгарски културен институт, ул. „Аксаков“ 16
16:00-20:00 - свободна игра
18:00-19:00 - презентация на Маргарит Ралев

2. Нърд игри... и много повече
Британски съвет, ул., „Кракра“ 7
18:00-19:30
Записване

3. Турнир по настолни игри
НЧ "Иван Вазов - 2014" (р-н „Подуяне", кв. „Левски В", бл. 5, вх. А)
18:30-21:30
Капацитет: 6 участници по едно и също време
Повече информация и записване

4. Машини на времето с Ретроспекция
Бар „Ретроспекция“ (ул. „Чаталджа“ 24)
18:00-24:00
Записване
Повече информация

5. Тайните на българската история
Национален исторически музей (ул. „Витошко лале“ 16)
На всеки час от 11:00 до 17:00 ч.
Капацитет: 6 участници всеки час
Записване
Повече информация

6. Cyberpunk is not dead
Интерактивно събитие: История на cyperpunk-а, настолни игри и 2 телевизора със стари игри
Бар Амок, ул. “Хан Аспарух” 37
Старт: 20:00 ч. - всичко за киберпънк жанра
Афтър парти: 21:30
Капацитет: 20 участници
Повече информация

 

Специална програма за настолни игри на SGN и SBGW


1. Roll ‘n’ Write Game Night
бар Restart (ул. „Божан Ангелов“, бл. 424)
17:00-22:00
Капацитет: 20 участници
Записване

2. Honest Cosplay 3rd B-Day Party
бар Restart (ул. „Божан Ангелов“, бл. 424)
22:00

3. The Mythos Begins: Magic, pen & paper, board games
Mythical 20 – ул. „Елисавета Багряна“ № 2А, до Плиска
14:00-22:00
Капацитет: до 50 участници
Записване
Повече информация

4. Настолна работилница в Замъка
Уъркшоп
Другият Замък – ж.к. „Полигона“, бл. 43, партер
16:00-20:00
Капацитет: 32 (8 отбора по 4 човека)
Записване
Повече информация


5. Игрален полуден в Game Train
Семейни настолни игри
Game Train – ул. „Александър фон Хумболт“ № 9, Гео Милев
15:00-22:00
Капацитет: 20 участници
Записване

6. Time to Play Dexterity Games
Магазин Time2Play – бул. „Васил Левски“ № 110
16:00-22:30
Капацитет: 12 участници
Записване
Повече информация

7. Spooky Game Night
Настолни игри
Левъл Ъп София – пл. „Славейков“ 7б (в безистена)
19:00-22:00
Капацитет: 30 участници

8. Sofia Game Night на Абордаж
Абордаж – ул. „Веслец“ № 22
17:00-22:00
Капацитет: 60 участници, разделени на групи по време и място
Записване или във Facebook @abordagebg

9. “Лукави лисици” в Каркасон
Каркасон – ул. „Уилям Гладстон“ № 30
20:00 - 02:00
Капацитет: Неограничен
Записване: На място

 

ДЕТСКА ПРОГРАМА


1. Sofia Game Night 2020 и Матема
15:00-18:00
Матема, ул. „Цар Самуил“ 109
Капацитет: 4 деца, като ще има 2 групи. Ще има и възможност за онлайн включване.
Записване
Повече информация

2. SGN в IT Step
IT Step, ул. Алабин 58 

3. Създай Minecraft игра с блокове
Работилница по програмиране за деца
Mindhub, зала Дианабад (ул. “Никола Габровски” 102А)
14:30-15:30
Капацитет: 5 участници
Записване

4. Създай свой Roblox свят
Работилница по програмиране за деца
Mindhub, зала Дианабад (ул. “Никола Габровски” 102А)
18:00-19:00
Капацитет: 5 участници
Записване

5. Дрон пилот
Онлайн работилница по програмиране за деца 10+  на SGN 2020 от РобоКидс
Капацитет: Неограничен
Записване
Повече информация

6. Тайните на българската история. Загадките на Първобитко
През сайта на Националния исторически музей (онлайн)
През целия ден
Записване
Повече информация

 

ДРУГИ


1. Кинематограф.бг – Кино по желание
Зона 21
18:00-22:00

2. Лов на съкровища в София част от Sofia Free Tour
Група 1: 15:00
Група 2: 17:00
Капацитет: 15 човека на група
Записване за група на български и английски език
Повече информация

3. Тайното общество на Scarlet Envelope
Записване

Назад