Program 2017
„STVARNOST U FIKCIJI“

Moto šestog GoetheFEST-a glasi „Realnosti u fikciji“, a festival će se održati u Beogradu, Novom Sadu i Nišu. Kao i prethodnih godina, publiku očekuju odabrani nemački igrani filmovi sa Berlinala 2017. i sa liste nominacija za prestižnu „Nemačku filmsku nagradu“.

Filmovima iz ovogodišnje nemačke produkcije zajedničko je to da aspekte nemačke realnosti prikazuju u zgusnutoj fikciji.
Šta pokreće ljude, koje se tragedije i komedije iznova mogu ispričati o večitim konstantama ljubavi i smrti, vernosti i izdaje? Na ta pitanja pokušaće da odgovori jedanaest filmova, otvarajući pritom nova pitanja o Nemačkoj, o svetu i o smislu života uopšte.

Dođite na GoetheFEST 2017, doživite jedno društvo u predvečerje njegovog nestanka („U vremenima nestajuće svetlosti“), pratite bivše socijalističke agente na opasnoj misiji u sadašnjosti („Obaveštajci mira“), sedite u ukradenu Ladu Nivu sa dvojicom maloletnika koji beže od sebe samih („Čik“) ili pratite pogibeljno samooslobađanje mlade ekspresionistkinje Paule Mendelson-Beker između Vorpsvedea i Pariza („Paula“).



 

Kulturni centar Beograda

6-11.10.2017. KULTURNI CENTAR BEOGRADA
Dvorana Kulturnog centra, Kolarčeva 6

Petak 6.10. - OTVARANJE

20.00 VESTERN R: Valeska Grizebah, 120 min

Subota 7.10.

19.00 SVETLE NOĆI R: Tomas Arslan, 86 min
 
21.00 MIROTVORCI R: Robert Talhajm, 93 min

Nedelja 8.10.

19.00 SVET VUNDERLIHOVIH R: Dani Levi, 103 min
 
21.00 AFERA NIL-HILTON R: Tarik Saleh, 106 min

Ponedeljak 9.10.

19.00 PAULA R: Kristijan Švohov, 123 min
 
21.00 JONATAN R: Pjotr J. Levandovski, 99 min

Utorak 10.10.

19.00 LANJSKO CVEĆE R: Kris Kraus, 125 min
 
21.00 U VREMENIMA NESTAJUĆE SVETLOSTI R: Mati Gešonek, 100 min

Sreda 11.10.

19.00 ČIK R: Fatih Akin, 93 min
 
21.00 POVRATAK U MONTOK R: Folker Šlendorf, 105 min
Kulturnicentar Novi Sad

13-19.10.2016. KULTURNI CENTAR NOVOG SADA
Katolička porta 5

Četvrtak 12.10. - OTVARANJE

20.00 VESTERN R: Valeska Grizebah, 120 min

Petak 13.10.

19.00 SVETLE NOĆI R: Tomas Arslan, 86 min
 
21.00 MIROTVORCI R: Robert Talhajm, 93 min

Subota 14.10.

19.00 SVET VUNDERLIHOVIH R: Dani Levi, 103 min
 
21.00 AFERA NIL-HILTON R: Tarik Saleh, 106 min

Nedelja 15.10.

19.00 PAULA R: Kristijan Švohov, 123 min
 
21.00 JONATAN R: Pjotr J. Levandovski, 99 min

Ponedeljak 16.10.

19.00 LANJSKO CVEĆE R: Kris Kraus, 125 min
 
21.00 U VREMENIMA NESTAJUĆE SVETLOSTI R: Mati Gešonek, 100 min

Utorak 17.10.

19.00 ČIK R: Fatih Akin, 93 min
 
21.00 POVRATAK U MONTOK R: Folker Šlendorf, 105 min
Niški kulturni centar / Cineplex Niš (sala 5)

23.-28.10.2017. NIŠKI KULTURNI CENTAR
Stanoja Bunuševca bb / Cineplex Niš (sala 5)

Ponedeljak, 23.10.2017.

19:00 VESTERN R: Valeska Grizebah, 120 min. - Mala sala NKC-a

21:00 LANJSKO CVEĆE R: Kris Kraus,e125 min. - Mala sala NKC-a

Utorak, 24.10.2017.

19.00 SVETLE NOĆI R: Tomas Arslan, 86 min - Mala sala NKC-a
 
21.00 MIROTVORCI R: Robert Talhajm, 93 min - Mala sala NKC-a

Sreda, 25.10.2017.

19.00 SVET VUNDERLIHOVIH R: Dani Levi, 103 min - Cineplex Niš (sala 5)
 
21.30 AFERA NIL-HILTON R: Tarik Saleh, 106 min - Mala sala NKC-a

Četvrtak, 26.10.2017.

19.00 PAULA R: Kristijan Švohov, 123 min - Cineplex Niš (sala 5)
 
21.30 JONATAN R: Pjotr J. Levandovski, 99 min - Mala sala NKC-a

Petak, 27.10.2017.

21.00 U VREMENIMA NESTAJUĆE SVETLOSTI R: Mati Gešonek, 100 min. - Mala sala NKC-a

Subota, 28.10.2017.

18.30 ČIK R: Fatih Akin, 93 min. - Mala sala NKC-a
 
21.00 POVRATAK U MONTOK R: Folker Šlendorf, 105 min - Cineplex Niš (sala 5)