Προσωπικο του Ινστιτουτου

Matthias Makowski Dr. Matthias Makowski
Γενικός Διευθυντής του Goethe-Institut Αθήνα
και των Goethe-Institut της Νοτιοανατολικής Ευρώπης
Τηλ.: +30 210 3661002
Φαξ: +30 210 3643518
Matthias.Makowski@goethe.de
Karolina Kolokytha Καρολίνα Κολοκυθά
Γραμματεία Διεύθυνσης
Τηλ.: +30 210 3661002
Φαξ: +30 210 3643518
Karolina.Kolokytha@goethe.de
Christel Mahnke Christel Mahnke
Διευθύντρια Ψηφιακής Επικοινωνίας και Υπηρεσιών Πληροφόρησης
Τηλ.: +30 210 3661008
Φαξ: +30 210 3643518
Christel.Mahnke@goethe.de
Philine Siantis Philine Siantis
Συντάκτρια ηλεκτρονικών δημοσιεύσεων
Τηλ.: +30 210 3661085
Φαξ: +30 210 3643518
Philine.Siantis@goethe.de
Vicky Trachani Βίκυ Τραχανή
Τύπος και Επικοινωνία
Τηλ.: +30 210 3661043
Φαξ: +30 210 3643518
Vicky.Trachani@goethe.de
Nikos Vlamis Νίκος Βλάμης
Ίντερνετ και Social Media Manager
Τηλ.: +30 210 3661083
Φαξ: +30 210 3643518
Nikolaos.Vlamis@goethe.de
Juliane Stegner
Διευθύντρια πολιτιστικών προγραμμάτων Νοτιοανατολικής Ευρώπης
Τηλ.: +30 210 3661015
Φαξ: +30 210 3643518
Juliane.Stegner@goethe.de
Natalia Sartori
Ειδικά προγράμματα για την περιοχή της Νοτιοανατολικής Ευρώπης
Τηλ.: +30 210 3661044
Φαξ: +30 210 3643518
natalia.sartori@goethe.org
Σοφία Μιχαηλίδου
Πολιτιστικά προγράμματα
Ταινιοθήκη
Τηλ.: 210 3661016
Φαξ: + 30 210 3643518
Sofia.Michailidou@goethe.de
Δανάη Μωραΐτη
Πολιτιστικά προγράμματα
Τηλ.: +30 210 3661014
Φαξ: +30 210 3643518
Danae.Moraiti@goethe.de
Ίρις Ασημακοπούλου
Ειδικά προγράμματα στην Ελλάδα
Τηλ.: +30 210 3661004
Φαξ: +30 210 3643518
Iris.Asimakopoulou@goethe.de
Christel Mahnke Christel Mahnke
Διευθύντρια Ψηφιακής Επικοινωνίας και Υπηρεσιών Πληροφόρησης
Τηλ.: +30 210 3661008
Φαξ: +30 210 3643518
Christel.Mahnke@goethe.de
Δημήτρης Σουδίας
Διευθυντής Τομέα Πληροφόρησης & Bιβλιοθήκης
Τηλ.: +30 210 3661056
Φαξ: +30 210 3643518
dimitris.soudias@goethe.de
Christiane Niessen Christiane Niessen
Δανεισμός και πληροφορίες, Εργαστήρι Μάθησης «Βιβλιοθήκη»
Τηλ.: +30 2103661055
Christiane.Niessen@goethe.de
Christine Tzimis Christine Tzimis
Προώθηση Λογοτεχνίας και Μεταφράσεων
Τηλ.: +30 210 3661011
Christine.Tzimis@goethe.de
Frauke Weimar Frauke Weimar
Δανεισμός και πληροφορίες
Τηλ.: +30 210 3661033
Frauke.Weimar@goethe.de
Sulochana Giesler Sulochana Giesler
Διευθύντρια Γλωσσικού και Εξεταστικού Τμήματος
Υποδιευθύντρια του Ινστιτούτου
Τηλ.: +30 210 3661027
Φαξ: +30 210 3643518
Sulochana.Giesler@goethe.de
Μαρια Σαργιαννιδου
Γραμματεία Διεύθυνσης Γλωσσικού Τμήματος
Τηλ.: +30 210 3661027
Φαξ: +30 210 3643518
Maria.Sargiannidou@goethe.de
Matthias Jakus Matthias Jakus
Εισηγητής Γλωσσικού και Εξεταστικού Τμήματος
Τηλ.: +30 210 36 61 038
Φαξ: +30 210 3643518
matthias.jakus@goethe.de
Ilse Lücke Ilse Lücke
Ύπεύθυνη Εξετάσεων
Τηλ.: +30 210 3661025
Φαξ: +30 210 3643518
Ilse.Luecke@goethe.de
Julia Alexiou Ιουλία Αλεξίου
Τμήμα Εξετάσεων
Τηλ.: +30 210 3661020
Φαξ: +30 210 3643518​
Julia.Alexiou@goethe.de
Malena Katimertzi Μαλένα Κατιμερτζή
Τμήμα Εξετάσεων
Τηλ.: +30 210 3661020
Φαξ: +30 210 3643518​
Malena.Katimertzi@goethe.de
Georgia Lagou Γεωργία Λαγού
Τμήμα Εξετάσεων
Τηλ.: +30 210 3661020
Φαξ: +30 210 3643518​
Georgia.Lagou@goethe.de
Kostas Kalamaras Κώστας Καλαμάρας
Τμήμα Εξετάσεων
Τηλ.: 2103661023
Φαξ: +30 210 3643518
Kostas.Kalamaras@goethe.de
Χάρις Παναγοπούλου
Γλωσσικό Τμήμα
Τηλ.: +30 210 36 61 038
Φαξ: +30 210 3643518​
mathimata-athen@goethe.de
Βασιλική Τοσουνίδου
Εισηγήτρια Γλωσσικού Προγράμματος Ένταξης Προσφύγων στην Ελλάδα
Wassiliki.Tosounidou@goethe.de
Nadine Noske
Εισηγήτρια για το πρόγραμμα Europanetzwerk Deutsch
Τηλ.: +30 210 3661-029
Nadine.Noske@goethe.de
Iliana Kikidou Ηλιάνα Κικίδου
Υπεύθυνη του Τμήματος Εκπαιδευτικής Συνεργασίας
Τηλ.: +30 210 3661046
Φαξ: +30 210 3643518
Iliana.Kikidou@goethe.de
Martina Karapanou Μαρτίνα Καραπάνου
Συντονισμός προσφυγικών προγραμμάτων και προγραμμάτων „PASCH“
Τηλ.: +30 210 3661-081
Φαξ: +30 210 3643518
Martina.Karapanou@goethe.de
Anessa Androbik Anessa Androbik
Εκπαιδευτικής Συνεργασίας
Τηλ.: +30 210 3661017
Φαξ: +30 210 3643518
Anessa.Androbik@goethe.de
Sotiropoulou Penelope Πηνελόπη Σωτηροπούλου
Συντονισμός Ειδικών Προγραμμάτων
Τηλ.: + 30 210 3661087
Φαξ: +30 210 3643518​
Penelope.Sotiropoulou@goethe.de
Anna Slavi Άννα Σλάβη
Συντονισμός Προγράμματος "Schools: Future Labs"
Τηλ.: + 30 210 3661086
Φαξ: +30 210 3643518​
Anna.Slavi@goethe.de
Kai Ueberall Kai Ueberall
Οικονομικός Διευθυντής των Ινστιτούτων Goethe της Νοτιοανατολικής Μεσογείου
Τηλ.: +30 210 3661007
Φαξ: +30 210 3643518
Kai.Ueberall@goethe.de
Giannis Moussas Γιάννης Μούσας
Μισθοδοσία
Τηλ.: +30 210 3661013
Φαξ: +30 210 3643518
Giannis.Mousas@goethe.de
Angela Chrysikaki
Διευθύντρια Διοικητικών και Οικονομικών Υπηρεσιών
Τηλ.: +30 210 3661026
Φαξ: +30 210 3643518
Angela.Chrysikaki@goethe.de
Οδυσσέας Αντωνιάδης
Μηχανογράφηση
Συστήματα Υπολογιστών
Τηλ.: +30 210 3661030
Φαξ: +30 210 3643518
Odysseas.Antoniadis@goethe.de
Έφη Φοροζίδου
Λογιστήριο
Τηλ.: +30 210 3661000
Φαξ: +30 210 3643518
Evi.Forozidou@goethe.de
Ilona Kösling Ilona Kösling
Λογιστήριο
Τηλ.: 210 36 61 012
Φαξ: +30 210 3643518
Ilona.Koesling@goethe.de
Άρης Οικονόμου
Επιστάτης
Τηλ.: +30 210 3661024
Φαξ: +30 210 3643518
Aris.Ikonomou@goethe.de
Παναγιώτης Δενδρινός
Υποδοχή
Τηλ.: 2103661000
Φαξ: +30 210 3643518
ath-rezeption@goethe.de
Κυριακή Λεωνίδου
Υποδοχή
Τηλ.: 2103661000
Φαξ: +30 210 3643518
ath-rezeption@goethe.de