Medarbejdere

Goethe-Instituttets medarbejdere i Danmark © Goethe-Institut Dänemark/ Joshua Tree

Du kan tage direkte kontakt til medarbejderne på Goethe-Institut Dänemark.Til venstre kan du se, hvilken afdeling, der bedst kan hjælpe dig med dine spørgsmål. Vi står gerne til rådighed.

Bettina Senff Bettina Senff
Institutleder
Tel.: +45 3336 6450
bettina.senff@goethe.de
Dorte Klingelhöfer Dorte Klingelhöfer
Sekretær for institutledelsen,
Kulturmedarbejder,
Kulturgesellschaft Århus, Island
Tel.: +45 3336 6453
dorte.klingelhoefer@goethe.de
Mareike Wittler Mareike Wittler
Leder af Information & Bibliotek,
webredaktion, Sociale Medier
(Stedfortræder for institutleder)
Tel.: +45 3336 6456
mareike.wittler@goethe.de
Bettina Senff Bettina Senff
Institutleder
Tel.: +45 3336 6450
bettina.senff@goethe.de
Claudia Marchegiani Claudia Marchegiani
Kulturprogram
Tel.: +45 33 366451
Fax.: +45 33 366461
claudia.marchegiani@goethe.de
Dorte Klingelhöfer Dorte Klingelhöfer
Sekretær for institutledelsen,
Kulturmedarbejder,
Kulturgesellschaft Århus, Island
Tel.: +45 3336 6453
dorte.klingelhoefer@goethe.de
Mareike Wittler Mareike Wittler
Leder af Information & Bibliotek,
webredaktion, Sociale Medier
(Stedfortræder for institutleder)
Tel.: +45 3336 6456
mareike.wittler@goethe.de
Angelika Theis Angelika Theis
Leder af sprogafdelingen
Tel.: +45 3336 6458
angelika.theis@goethe.de
Ann-Katrin Berk Ann-Katrin Berk
Fagkonsulent for tysk
Tel.: +45 3336 6460
ann-katrin.berk@goethe.de
Uta Sterr Uta Sterr-Sørensen
Konsulent for sprogafdelingen,
Eksamenstilmelding og stipendier
Tel.: +45 3336 6459
uta.sterr@goethe.de
Dorte Klingelhöfer Dorte Klingelhöfer
Sekretær for institutledelsen,
Kulturmedarbejder,
Kulturgesellschaft Århus, Island
Tel.: +45 3336 6453
dorte.klingelhoefer@goethe.de
Vibeke Jauer Vibeke Jauer
Leder af administrationen
Tel.: +45 3336 6455
vibeke.jauer@goethe.de
Ole Alskov Ole Alskov
Tekniker og IT-ansvarlig
Tel.: +45 3336 6454
ole.alskov@kopenhagen.goethe.org