Medarbejdere

Goethe-Institut Dänemark i København © Goethe-Institut Dänemark/Joshua Tree

Du kan tage direkte kontakt til medarbejderne på Goethe-Institut Dänemark.Til venstre kan du se, hvilken afdeling, der bedst kan hjælpe dig med dine spørgsmål. Vi står gerne til rådighed.

Bettina SenffBettina Senff
Institutleder
Tel.: +45 33 366450
Fax: +45 33 366461
bettina.senff@goethe.de


Dorte Klingelhöfer Dorte Klingelhöfer
Sekretær for institutledelsen
Kulturprogram
Kulturgesellschaft Århus, Island
Formidling af sprogkurser i Tyskland
Tel.: +45 33 366453
Fax: +45 33 366461 
dorte.klingelhoefer@goethe.de
Bettina SenffBettina Senff
Institutleder og leder af kulturprogrammet
Tel.: +45 33 366450
Fax: +45 33 366461
bettina.senff@goethe.de


Jeannette TrefzerJeannette Trefzer
Kulturprogram
Tel.: +45 33 366451 
Fax: +45 33 366461
jeannette.trefzer@goethe.de


Dorte Klingelhöfer Dorte Klingelhöfer
Sekretær for institutlederen
Kulturprogram
Kulturgesellschaft Århus, Island
Formidling af sprogkurser i Tyskland
Tel.: +45 33 366453
Fax: +45 33 366461
dorte.klingelhoefer@goethe.de

Mareike Wittler Mareike Wittler
Leder af Information & Bibliotek
Tel.: +45 33 366454 
Fax: +45 33 366461
mareike.wittler@goethe.de


Kathrine von HolstKathrine von Holst
Informations- og biblioteksassistent
Tel.: +45 33 366456
Fax: +45 33 366461
kathrine.vonholst@goethe.de

 
Angelika Theis Angelika Theis
Leder af sprogafdelingen
Tel.: +45 33 366458
Fax: +45 33 366461
angelika.theis@goethe.de


Karin KühnelKarin Kühnel
Fagkonsulent for tysk
Tel.: +45 33 366460
Fax: +45 33 366461
karin.kuehnel@goethe.de


Uta Sterr Uta Sterr-Sørensen
Konsulent for sprogafdelingen
Eksamenstilmelding og stipendier 
Formidling af sprogkurser i Danmark
Tel.: +45 33 366459
Fax: +45 33 366461
uta.sterr@goethe.de

Dorte Klingelhöfer Dorte Klingelhöfer
Sekretær for institutlederen
Kulturprogram
Kulturgesellschaft Århus, Island
Formidling af sprogkurser i Tyskland
Tel: +45 33 366453
Fax: +45 33 366461
dorte.klingelhoefer@goethe.de
Vibeke Jauer Vibeke Jauer
Leder af administrationen
Tel.: +45 33 366455
vibeke.jauer@goethe.de



Ole AlskovOle Alskov
Tekniker og IT-ansvarlig
Tel.: +45 33 366454
Fax: +45 33 366461
ole.alskov@goethe.de