Angajați

Consultați această pagină pentru a lua legătura direct cu echipa Goethe-Institut București, în funcție de aria dvs. de interes. Departamentele noastre va stau cu plăcere la dispoziție.

 

Joachim Umlauf Dr. Joachim Umlauf
Director Institut
Director Programe Culturale
joachim.umlauf@goethe.de
Sophie Engel Sophie Engel
Directoare adjunctă
Directoare Departament de Limba Germană
sophie.engel@goethe.de
Oana Lapadatu Oana Lapadatu
Coordonatoare Programe Culturale: Muzică /Arte vizuale/Arhitectură
Asistenta Director Institut
oana.lapadatu@goethe.de
Joachim Umlauf Dr. Joachim Umlauf
Director Institut
Director Programe Culturale
joachim.umlauf@goethe.de
Bild Marina Neacşu
Coordonatoare Programe Culturale: Film/Literatură/Teatru/Dans
marina.neacsu@goethe.de
Oana Lapadatu Oana Lapadatu
Coordonatoare Programe Culturale: Muzică /Arte vizuale/Arhitectură
Asistenta Director Institut
oana.lapadatu@goethe.de
Bild Tamina Bojoancă
Colaboratoare Programe Culturale
Persoana de contact în relația cu centrele culturale germane din România și Republica Moldova
tamina.bojoanca@goethe.de
Bild Cristina Zanfirescu
cristina.zanfirescu@goethe.de
Foto Teichmann Susanne Teichmann
Directoarea Departamentului de Informații și Bibliotecă
Susanne.Teichmann@goethe.de
Carmen Reneti Carmen Patricia Reneti
Asistentă Bibliotecă
carmen-patricia.reneti@goethe.de
Ina Weber Galina Weber
Asistentă Bibliotecă
galina.weber@goethe.de
Cătălin-Tiberiu Nedin Cătălin-Tiberiu Nedin
Directorul departamentului cursuri, examene şi cooperare
Tiberiu-Catalin.Nedin@goethe.de
Diana Schmidts Diana Schmidts
Profesor de limba germană /Organizare examene
Diana-Mihaela.Schmidts@goethe.de
Nicoleta Opaiţ Nicoleta Opaiţ
Biroul de cursuri şi examene


sprachkurse-bukarest@goethe.de
Ioana Țiucra-Popa Ioana Țiucra-Popa
Biroul de cursuri şi examene
sprachkurse-bukarest@goethe.de
Diana Schmidts Diana Schmidts
Profesor de limba germană /Organizare examene
Diana-Mihaela.Schmidts@goethe.de
Nicolaescu Alexandra Nicolaescu
Alexandra.Nicolaescu@goethe.de
Bild Alina-Alexandra Horodincă
Alina-Alexandra.Horodinca@goethe.de
Ana-Maria Viscrean Ana-Maria Viscrean

Ana-Maria.Viscrean@goethe.de
Manolache Andreea Manolache
Andrea.Manolache@goethe.de
Andreea Rusen Andreea Rusen
Andreea.Rusen@goethe.de
Aura-Marta Sotir Aura-Marta Sotir
Aura-Marta.Sotir@goethe.de
Camelia Rădulescu Camelia Rădulescu
Camelia.Radulescu@goethe.de
Cornelia Pătru Cornelia Pătru
Cornelia.Patru@goethe.de
Dochinoiu Dorin Dochinoiu
Dorin.Dochinoiu@goethe.de
Elena-Maria Muscan Elena-Maria Muscan
Elena-Maria.Muscan@goethe.de
Nora Boldojar Eleonora Boldojar
Profesor de limba germană /Consilier pedagogic
Eleonora.Boldojar@goethe.de
Hermine Fierbințeanu Hermine Fierbințeanu
Hermine.Fierbinteanu@goethe.de
Ileana Moise Ileana Moise
Ileana.Moise@goethe.de
Ileana Ratcu Ileana Ratcu
Ileana-Maria.Ratcu@goethe.de
Ioan Lăzărescu Ioan Lăzărescu
Ioan.Lazarescu@goethe.de
Bild Laura-Crina Moser
Laura-Crina.Moser@goethe.de
Lena Vogelhaupt Lena Vogelhaupt
Lena.Vogelhaupt@goethe.de
Luminița Graur Luminița Graur
Luminita.Graur@goethe.de
Monica-Maria Aldea Monica-Maria Aldea
Monica-Maria.Aldea@goethe.de
Lazarescu Mariana-Virginia Lazarescu
mariana-virginia.lazarescu@goethe.de
Löffler Petra Löffler
petra.loeffler@goethe.de
Bild Miruna Popescu
miruna.popescu@goethe.de
Bild Ana Mandeal
ana.mandeal@goethe.de
Buculei Ana Georgescu-Buculei
ana.buculei@goethe.de
Mitrache Valentina Mitrache
valentina.mitrache@goethe.de
Colceriu Carmen Colceriu
carmen.colceriu@goethe.de
Sophie Engel Sophie Engel
Directoare adjunctă
Directoare Departament de Limba Germană
sophie.engel@goethe.de
Francesca Szöke Francesca Szöke
Asistentă Directoare Depart. de Limba Germană & Cooperare pedagogică
szoeke@bukarest.goethe.org
Lavinia Cazacu Lavinia Cazacu
FOKUS pe GERMANĂ
lavinia.cazacu@goethe.de
Cristina Mărculeț Petrescu Cristina Mărculeț Petrescu
Inițiativa „Școlile: partenere ale viitorului” (PASCH)
cristina.marculet@bukarest.goethe.org
Nora Boldojar Eleonora Boldojar
Profesor de limba germană /Consilier pedagogic
Eleonora.Boldojar@goethe.de
Magdalena Mănărcescu Magdalena Mănărcescu
Director Economic
magdalena.manarcescu@goethe.de
Lelia Radu Lelia Radu
Contabilitate
lelia.radu@goethe.de
Platzhalter Ruxandra Oprea
Contabilitate
Ruxandra-Georgiana.Oprea@goethe.de
Lăcrămioara Baciu
Recepție
lacramioara.baciu@goethe.de
Platzhalter Lienta Iavorschi
Recepție
Lineta.Iavorschi@goethe.de
Alexandru Andrei Alexandru Andrei
Consultant IT
alexandru.andrei@goethe.de
Dan Tian Dan Tian
Tehnician
dan.tian@goethe.de
Friederich Wolff Friederich Wolff
Personal administrativ
wolff@goethe.de