Angajați

Goethe-Institut Bukarest Foto: Dumitrescu

Puteți lua legătura direct cu angajații Goethe-Institut București.

Evelin Hust Dr. Evelin Hust
Directoare Institut
Directoare Programe Culturale
il@bukarest.goethe.org
Christa Ganterer Christa Ganterer
Directoare adjunctă
Directoare Departament de Limba Germană
ls@bukarest.goethe.org
Oana Lapadatu Oana Lapadatu
Coordonatoare Programe Culturale: Muzică & Arte vizuale
Asistenta Directoarei Institutului
lapadatu@bukarest.goethe.org
Evelin Hust Dr. Evelin Hust
Directoare Institut
Directoare Programe Culturale
il@bukarest.goethe.org
Bild Marina Neacşu
Coordonatoare Programe Culturale: Film/Literatură/Teatru/Dans
neacsu@bukarest.goethe.org
Oana Lapadatu Oana Lapadatu
Coordonatoare Programe Culturale: Muzică & Arte vizuale
Asistenta Directoarei Institutului
lapadatu@bukarest.goethe.org
Tamina Bojoancă
Colaboratoare externă
tamina.bojoanca@goethe.de
Bild Cristina Zanfirescu
cristina.zanfirescu@goethe.de
Foto Teichmann Susanne Teichmann
Directoarea Departamentului de Informații și Bibliotecă
Susanne.Teichmann@goethe.de
Carmen Reneti Carmen Patricia Reneti
Asistentă Bibliotecă
carmen-patricia.reneti@goethe.de
Ina Weber Ina Weber
Asistentă Bibliotecă
galina.weber@goethe.de
Cătălin-Tiberiu Nedin Cătălin-Tiberiu Nedin
Directorul departamentului cursuri, examene şi cooperare
nedin@bukarest.goethe.org
Diana Schmidts Diana Schmidts
Profesor de limba germană /Organizare examene
schmidts@bukarest.goethe.org
Nicoleta Opaiţ Nicoleta Opaiţ
Biroul de cursuri şi examene


sprachkurse@bukarest.goethe.org
Ioana Țiucra-Popa Ioana Țiucra-Popa
Biroul de cursuri şi examene
sprachkurse@bukarest.goethe.org
Alexandra Nicolaescu
Alexandra.Nicolaescu@bukarest.goethe.org
Bild Alina-Alexandra Horodincă
Alina-Alexandra.Horodinca@bukarest.goethe.org
Ana-Maria Viscrean

Ana-Maria.Viscrean@Bukarest.goethe.org
Andreea Manolache
Andrea.Manolache@Bukarest.goethe.org
Andreea Rusen
Andreea.Rusen@Bukarest.goethe.org
Anna Iroaie
Anna.Iroaie@Bukarest.goethe.org
Aura-Marta Sotir
Aura-Marta.Sotir@Bukarest.goethe.org
Camelia Rădulescu
Camelia.Radulescu@Bukarest.goethe.org
Cornelia Pătru
Cornelia.Patru@Bukarest.goethe.org
Diana Schmidts Diana-Mihaela Schmidts
Profesoară de limba germană /Organizare examene
Diana-Mihaela.Schmidts@Bukarest.goethe.org
Dorin Dochinoiu
Dorin.Dochinoiu@bukarest.goethe.org
Elena-Maria Muscan
Elena-Maria.Muscan@Bukarest.goethe.org
Eleonora Boldojar
Eleonora.Boldojar@Bukarest.goethe.org
Gabriela Ghindea Gabriela Ghindea
Gabriela.Ghindea@bukarest.goethe.org
Hermine Fierbințeanu
Hermine.Fierbinteanu@Bukarest.goethe.org
Ileana Moise
Ileana.Moise@Bukarest.goethe.org
Ileana Ratcu
Ileana-Maria.Ratcu@Bukarest.goethe.org
Ioan Lăzărescu
Ioan.Lazarescu@Bukarest.goethe.org
Laura-Crina Moise
Laura-Crina.Moise@bukarest.goethe.org
Lena Vogelhaupt
Lena.Vogelhaupt@Bukarest.goethe.org
Luminița Graur
Luminita.Graur@Bukarest.goethe.org
Marina Frînculescu
Marina-Lucia.Frinculescu@Bukarest.goethe.org
Monica-Maria Aldea
Monica-Maria.Aldea@Bukarest.goethe.org
Mariana-Virginia Lazarescu
mariana-virginia.lazarescu@bukarest.goethe.org
Petra Löffler
petra.loeffler@bukarest.goethe.org
Silviana Ana
Silviana.Ana@Bukarest.goethe.org

miruna.popescu@bukarest.goethe.org

ana.mandeal@bukarest.goethe.org
Christa Ganterer Christa Ganterer
Directoare adjunctă
Directoare Departament de Limba Germană
ls@bukarest.goethe.org
Francesca Szöke Francesca Szöke
Asistentă Directoare Depart. de Limba Germană & Cooperare pedagogică
szoeke@bukarest.goethe.org
Gabriela Ghindea Gabriela Ghindea
Cooperare pedagogică
gabriela.ghindea@bukarest.goethe.org
Lavinia Cazacu Lavinia Cazacu
FOKUS pe GERMANĂ & Future Young Entrepreneurs
lavinia.cazacu@bukarest.goethe.org
Cristina Mărculeț Petrescu Cristina Mărculeț Petrescu
Inițiativa „Școlile: partenere ale viitorului” (PASCH)
cristina.marculet@bukarest.goethe.org
Arnold Schlachter Arnold Schlachter
Proiect „Laboratorul de fizică și limba germană“
arnold.schlachter@bukarest.goethe.org
Magdalena Mănărcescu Magdalena Mănărcescu
Director Economic
vl@bukarest.goethe.org
Lelia Radu Lelia Radu
Contabilitate
sbo@bukarest.goethe.org
Iuliana Militaru Iuliana Militaru
Recepţie
info@bukarest.goethe.org
Lăcrămioara Baciu
Recepție
info@bukarest.goethe.org
Alexandru Andrei Alexandru Andrei
Consultant IT
alexandru.andrei@bukarest.goethe.org
Dan Tian Dan Tian
Tehnician
dan.tian@bukarest.goethe.org
Friederich Wolff Friederich Wolff
Personal administrativ
wolff@bukarest.goethe.org