Työntekijät

Goethe-Institut Finnland_Työntekijät Kuva: Goethe-Institut Finnland | Marissa Tammisalo

Ota meihin yhteyttä.
Palvelemme mielihyvin!

Isabel Hölzl Isabel Hölzl
johtaja
puh.: +358 44 7222708
isabel.hoelzl@goethe.de
Petra Hannus Petra Hannus
kulttuuriprojektit (teatteri, tanssi, musiikki)
puh.: + 358 44 7222707
petra.hannus@goethe.de
Lena Kingelin Lena Kingelin
kulttuuriprojektit (elokuva, kuvataide)
puh.: +358 44 7222705
lena.kingelin@goethe.de
Lari Sirén Lari Sirén
projekti Creative Ports
puh.: +358 44 7222706
lari.siren@goethe.de
Alexandra Stang Dr. Alexandra Stang
informaatio- ja kirjastopäällikkö
kirjallisuustapahtumat, käännöstukiohjelma
puh.: + 358 44 7222704
alexandra.stang@goethe.de
Marjukka Mäkelä Marjukka Mäkelä
tiedottaja, kääntäjä
puh.: +358 44 7222700
marjukka.makela@goethe.de
 Ulrike Eichstädt Ulrike Eichstädt
kieliosaston päällikkö
puh.: + 358 44 7222709
ulrike.eichstadt@goethe.de
Jana Bobkova Jana Bobkova
kieliosaston toimisto, vastaanotto
puh.: +358 44 7222710
jana.bobkova@goethe.de
Regine Ehlert Regine Ehlert
regine.ehlert@goethe.de
Heidi Hübner Heidi Hübner
heidi.hubner@goethe.de
Petra Schirrmann Petra Schirrmann
petra.schirrmann@goethe.de
Julia Tarasenko Julia Tarasenko
julia.tarasenko@goethe.de
Stefan Thomas Stefan Thomas
stefan.thomas@goethe.de
Stina Pasanen Stina Pasanen
hallintopäällikkö
puh.: + 358 44 7222702
stina.pasanen@goethe.de
Jana Bobkova Jana Bobkova
kieliosaston toimisto, vastaanotto
puh.: +358 44 7222710
jana.bobkova@goethe.de
Ville-Veikko Jylhämäki Ville-Veikko Jylhämäki
talonmies
puh.: +358 44 7222710
ville-veikko.jylhamaki@goethe.de
Katri Päivärinta
hallinnon assistentti
katri.paivarinta@goethe.de