Työntekijät

Goethe-Institut Finnland_Työntekijät Kuva: Goethe-Institut Finnland | Marissa Tammisalo

Voit olla suoraan yhteydessä kaikkiin työntekijöimme. Palvelemme mielihyvin!

Isabel Hölzl Isabel Hölzl
johtaja
puh.: +358 44 7222708
isabel.hoelzl@goethe.de
Petra Hannus Petra Hannus
kulttuuriprojektit (teatteri, tanssi, musiikki)
puh.: + 358 44 7222707
petra.hannus@goethe.de
Lena Kingelin Lena Kingelin
kulttuuriprojektit (elokuva, kuvataide)
puh.: +358 44 7222705
lena.kingelin@goethe.de
Lari Sirén Lari Sirén
projekti Creative Ports
puh.: +358 44 7222706
lari.siren@goethe.de
Alexandra Stang Dr. Alexandra Stang
informaatio- ja kirjastopäällikkö
kirjallisuustapahtumat, käännöstukiohjelma
puh.: + 358 44 7222704
alexandra.stang@goethe.de
Jana Bobkova Jana Bobkova
tiedotus, kirjasto
puh.: +358 44 7222700
jana.bobkova@goethe.de
 Ulrike Eichstädt Ulrike Eichstädt
kieliosaston johtaja, instituutin varajohtaja
puh.: + 358 44 7222709
ulrike.eichstadt@goethe.de
Hanna Laajalahti
saksankurssit ja -tutkinnot
puh.: +358 44 7222701
hanna.laajalahti@goethe.de
Siina Sammalisto
kouluyhteistyön koordinaattori
puh.: +358 44 7222703
siina.sammalisto@goethe.de
Regine Ehlert Regine Ehlert
regine.ehlert@goethe.de
Heidi Hübner Heidi Hübner
heidi.hubner@goethe.de
Dejana Kerošević
dejana.kerosevic@goethe.de
Petra Schirrmann Petra Schirrmann
petra.schirrmann@goethe.de
Julia Tarasenko Julia Tarasenko
julia.tarasenko@goethe.de
Stefan Thomas Stefan Thomas
stefan.thomas@goethe.de
Tommi Reinikainen
hallintopäällikkö
puh.: +358 44 7222702
tommi.reinikainen@goethe.de
Markku Hartikainen
hallinnon assistentti
puh.: +358 50 4773760
markku.hartikainen@goethe.de
Hanna Laajalahti
vastaanotto
puh.: +358 44 7222710
hanna.laajalahti@goethe.de
Ville-Veikko Jylhämäki Ville-Veikko Jylhämäki
talonmies
puh.: +358 50 4773729
ville-veikko.jylhamaki@goethe.de