Społeczeństwo

Laboratorium badań nad szczęściem © pixaby

Laboratorium badań nad szczęściem. Życie po komfortocenie

W sześciu polskich miastach startuje projekt artystyczno-badawczy, ktory sieciuje młodych ludzi ze środowiskami nauki, sztuki, architektury, dizajnu. Celem jest znalezienie sposobów na uwolnienie się od komfortocenu, aby żyć w sposób bardziej zrównoważony a zarazem szczęśliwy. Polecamy na dobry początek tekst o zjawisku powrotów z przedmieść osób, które m.in. w poszukiwaniu komfortu zdecydowały się na powrót do centrum miasta.



Rozmowa z Chat GPT? Wszystko zostawia ślad węglowy © Goethe-Institut

Słuchanie podcastu? Rozmowa z Chat GPT? Wszystko zostawia ślad węglowy

Choć trudno o tym myśleć każdego dnia pracując na laptopie, to wszystkie nasze aktywności w sieci przyczyniają się do katastrofy klimatycznej. Można nawet swój ślad węglowy policzyć.


Inne tematy